Kategorie:

Resume Rajd 2016

Podsumowujemy nasz tegoroczny wakacyjny Rajd Pielgrzymkę na ŚDM do Krakowa, czyli krótko o tym, kim NIE są „młodzi kanapowi” 😉

Szczególna, radosna, pełna nadziei atmosfera spotkań z papieżem Franciszkiem, krakowskich wieczorów, a przede wszystkim czuwania na Campus Misericordiae. Poruszające słowa Piotra naszych czasów, które z Bożą pomocą mogą stać się rzeczywistością. „Czasy w których żyjemy nie potrzebują młodych kanapowych, ale młodych ludzi w butach, najlepiej w butach wyczynowych.” – mówił papież. Oni założyli buty kolarskie trzy tygodnie wcześniej, by rowerami pielgrzymować na ŚDM do Krakowa.

Ksiądz Bosko chciał, by salezjanie byli tam, gdzie ogniskują się pasje młodzieży, by właśnie przez nie prowadzili ich do Boga. BoscoTeam to wspólnota młodych kolarzy, którym przewodzą bracia, księża Artur i Krzysztof Rzepeccy. Podczas wakacyjnych rajdów Salezjańska Grupa Rowerowa dotarła już m.in. do Rzymu, Madrytu i Fatimy. W 2016 roku oczywistym celem było spotkanie z papieżem Franciszkiem. Pozostawał tylko wybór drogi. 5 lipca wsiedli na rowery w Poznaniu, by przez Szczecin, Pomorze i Mazury dotrzeć do Wilna, gdzie oddawszy Matce Miłosierdzia swoje intencje ruszyli w dalszą drogę przez piękny wschód naszego kraju. Białystok, Sokołów, a potem pierwsze powiewy ducha Światowych Dni Młodzieży w Lublinie, Zamościu i Rzeszowie szybko przybliżały ich do Krakowa. Dotarli tam 26 lipca po przejechaniu prawie 2500 kilometrów.

Po drodze tworzyli wspólnotę umacnianą codzienną Eucharystią. Wspólnotę radosną, otwartą na Boga i drugiego człowieka. Trud drogi był dla wielu prawdziwą szkołą życia, która w połączeniu z salezjańskim klimatem dała jednak dobre owoce. Doświadczyli bardzo wiele polskiej gościnności, otwartych serc i… miłosierdzia. Ukoronowaniem rajdu był czas spędzony na ŚDM. Te niesamowite rekolekcje na pewno zapadną im w pamięci i – miejmy nadzieję – ruszą w świat pełni młodzieńczej fantazji i zaufania Jezusowi.

Kacper Awzan

Jeszcze raz można prześledzić i przemyśleć przemówienia Papieża

Zapraszamy do naszej podsumowującej rajd GALERII…