Kategorie:

Przeżyjmy to jeszcze raz…

Giro di don Bosco 2013, czyli z „Ziemi włoskiej do Polski” przechodzi do historii, ale wspomnienia pozostają w umyśle i sercu 🙂

Przeżyjmy jeszcze w danych to, co było naszym wspólnym „kręceniem” przez 3 tygodnie zwieńczonym świętem młodych w Oświęcimiu…

1. Jechaliśmy z kraju ks. Bosko (Włoch) do ks. Bosko, do Jego relikwii (do Oświęcimia) = z ziemi włoskiej do Polski. Jechaliśmy z intencjami do naszego ukochanego patrona.
2. Nasze pielgrzymowanie miało w końcówce ważny etap – sanktuarium MB Wspomożycielki Wiernych i Pani Beskidów w Szczyrku, której przedstawiliśmy w modlitwie intencje rajdu i osobiste.
3. W ciągu 16 dni (16 dni jazdy = etapów) przejechaliśmy blisko 2000 km. Dodatkowo 2 dni odpoczynku w drodze. Dzień przygotowań przed ruszeniem w drogę w Mediolanie, no i 3 dni święta w Oświęcimiu.
4. Na jednym z etapów (s. Cassiano – Sondrio) wjeżdżaliśmy z poziomu 300 m. na przełęcz włosko-szwajcarską Passo del Bernina na 2330 m. W tym dniu zrobiliśmy 140 km.
5. Jeden z etapów z Vilsbiburga do Ceskich Budejovic liczył 240 km, które tak dzielnie w deszczu przemierzaliśmy w ciągu 9 godzin jazdy. Warto zauważyć, że był to górzysty etap, podczas którego podjazdów było 2300 metrów. Na szczęście były też zjazdy 😉

6. No i najważniejsze od 27 lipca do 18 sierpnia to tworzenie wspólnoty ze sobą pod przewodnictwem Jezusa Chrystusa podczas codziennej Eucharystii, przy wstawiennictwu i opiece Maryi oraz asystencji ks. Bosko.

Bogu niech będą dzięki za Jego wielkie dzieła w naszym życiu.
Panie, dziękujemy Ci za każdą minutę i godzinę rajdu z ks. Bosko.
Dziękujemy za słońce, którego było tak wiele, za krótkie chwile deszczu.
Dziękujemy za kilometry, trudy, za bycie razem.
Dziękujemy za ludzi, którzy nam pomogli i dzięki którym mogliśmy przeżywać te piękne chwile.
Dziękujemy za to, że dałeś nam tak piękny świat, który mogliśmy podziwiać z rowerów.
Dziękujemy za każdy dzień i za życie, które nam dałeś i w tym czasie zachowałeś.
Dziękujemy za św. Jana Bosko – naszego Ojca, Przyjaciela i Przewodnika.
Za wszystko, bądź uwielbiony, Panie i Boże nasz.

Zapraszamy do wspomnień zawartych w dzienniku rajdowymzakładka: Giro di d. Bosko ’13

Po tegorocznym rajdzie do Boscoteamu dołączyli:
kl. Adrian Sroka SDB
Karolina Tyrka
Martyna Zioło
Karol Grzelak
Paweł Kulczycki
Robert Garliński
Kacper Awzan