Kategorie:

Giro Doppio 2018

No to już wszystko wiemy… Rajd z ks. Bosko w przyszłym roku to będzie Giro Doppio 2018. Gdybyśmy mieli wyjaśnić co oznacza nazwa, to trzeba powiedzieć tak, że po:

  1. Giro Doppio kojarzy się z podwójna kawą i wyraźnie wskazuje na Włochy, a zatem kierunkiem, w którym się udamy będzie Italia, a dobrej kawy na pewno nie zabraknie.
  2. Giro – oznacza, że krajem, w którym będziemy najwięcej kręcić będzie Italia, ojczyzna ks. Bosko.
  3. Doppio – podwójność naszego rajdu to 2 rzeczywistości ze snu i z duchowości ks. Bosko: Matka Boża i Eucharystia. Dlatego odwiedzimy sanktuaria maryjne, w których jeszcze nie byliśmy (Mariazell, Pompeje), ale i takie, które już znamy (Loreto), a także miejsce związane z cudem eucharystycznym (Lanciano).

Jedziemy w terminie 1-24 lipca 2018, a tak naprawdę do Lubina skąd ruszymy zjedziemy się już 30 czerwca. Będzie sporo kilometrów, będą góry i doliny, morza i piękne krajobrazy, a przede wszystkim Pan Bóg i my na trasie 😉 Ten rajd jest naszpikowany świętymi miejscami. Nie zabraknie wielu atrakcji, o czym świadczy trasa rowerówki. Zapisy już ruszyły, a ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły mailowo: xnoelsdb@gmail.com.

Zapraszamy! 🙂