mapka 5M tour 2017
Kategorie:

5M Tour 2017

Coś się kończy, a coś się zaczyna. Nie tak dawno skończyliśmy jeden rajd, a już przygotowujemy kolejny, który odbędzie się w najbliższe wakacje. Gdzie? I chociaż to dopiero plan roboczy, to jak zawsze – po ewentualnie małych korektach – bardzo prawdopodobny we wdrożeniu go w życie.

Plany plany plany
Jesienna treningówka to nie tylko podsumowanie i zakończenie sezonu, ale także plany na przyszłość. W Szpindlerowym Młynie 15 października 2016 r. ogłosiliśmy szczegóły dotyczące nowego wakacyjnego rajdu 2017. Ten dla Boscoteam-u ma odbyć się w lipcu. Gdzie? Dokąd? jaka idea?

Dorobek
Zanim podamy konkretne szczegóły to warto zauważyć, że ostatnie przedsięwzięcia Boscotem-u to rajdy rowerowe – pielgrzymki do: Madrytu na ŚDM 2011, południe Polski podczas Tour de Gór 2012, Turyn i Mediolan w trakcie Giro di Don Bosco 2013, Lourdes – Fatima i Santiago de Compostela na Tour de Sanctuaries 2014, przełęcze alpejskie i Turyn z okazji 200-lecie ur. Ks. Bosko w czasie Giro di Alpi 2015, a także ŚDM Kraków 2016 z Poznania przez Niemcy, Świnoujście, Wilno i Rzeszów do Krakowa. Do tego trzeba doliczyć weekendowe treningówki takie jak ta w Szpindlerowym Młynie, 2, 3 lub 4 w roku. Hm… tysiące czy raczej dziesiątki tysięcy kilometrów przejechanych w duchu ks. Bosko. Za tymi liczbami kryje się solidna dawka oddziaływania wychowawczego, nawet jeśli od razu nie widać owoców, szczególnie u niektórych 🙂

bł. Piątka Poznańska
bł. Piątka Poznańska

Rajd 2017 i dziwna nazwa
Kolejny projekt Boscoteam-u wpisuje się w przeżywany aktualnie rok duszpasterski. Motywem przewodnim nowego wakacyjnego pielgrzymowania na rowerze stała się 75 rocznica śmierci bł. Piątki Poznańskiej oraz nieprawdopodobna miłość Chłopców z Wronieckiej do Matki Bożej, o czym można przekonać się choćby czytając ich Listy spod Gilotyny. Nieprzypadkowo także przyszło im umierać 24 sierpnia, w dzień miesięcznego wspomnienia Maryi Wspomożycielki. Dlatego przyszłoroczny rajd to rajd o dziwnie brzmiącej nazwie: 5M Tour 2017. Nazwa może dziwna, ale dla nas ma szczególne znaczenie. Otóż: 5 to Piątka Poznańska, a M to Maryja. Pięciokrotna miłość do Matki Bożej w stylu błogosławionych. Na tym się skupi Boscoteam kiedy od 1-22 lipca będzie pielgrzymował z Lubina przez Drezno do grobu Piątki, Karlowe Wary, Ratysbonę, Monachium, Jezioro Bodeńskie, Jezioro Como we Włoszech, Lugano w Szwajcarii, dolinę Aosty pod Mont Blanc, aż do Francji do La Salette, do Maryi. Oczywiście nie braknie trudu i kwintesencji kolarstwa w postaci górskich alpejskich przełęczy na ponad czy prawie 2000 m. n.p.m.: Passo Spluga, Piccolo S. Bernard, czy L’Alpe d’Huez.

Ciekawostka
Ciekawe, że 5 Poznańska też jeździła na rowerach. Błogosławieni ukochali Jezusa Eucharystycznego i spowiedź, a także Matkę Bożą. Ciekawe, że w czasie rajdów Boscotem-u przeżywana jest codzienna Eucharystia, jest okazja do spowiedzi i maryjna modlitwa różańcowa na postojach i w Jej sanktuariach. Ciekawe, że można to wszystko samemu przeżyć… wystarczy zgłosić się do Boscoteam-u i na kolejny rajd 🙂

 

MATERIAŁY:

Roboczy plan trasy wakacyjnego rajdu >>>  plan trasy 2017

Prezentacja rajdu >>> 5M tour – prezentacja